Hisse Senedi Önerileri! JPMorgan’ın Gözde Tavsiyeleri

ABD merkezli büyük bir yatırım bankası olan JPMorgan, hisse senetlerine dair 2024 beklentilerini paylaştı. Kuzey Amerika hisse araştırma başkanı Nicholas Rosato liderliğindeki analist ekibi, Federal Rezerv’in agresif faiz indirimi yapmaması durumunda hisse senetlerinin zor bir süreçle karşılaşabileceğini belirtti.

Paratic’in haberine göre Rosato, bununla birlikte Amazon (AMZN) ve Microsoft (MSFT) gibi şirketlerin yıl içinde yüksek performans sergilemesini beklediklerini ifade etti. Özellikle geçen yıl gösterdikleri güçlü performansla dikkat çeken AMZN ve MSFT’nin, JPMorgan tarafından önümüzdeki 12 ay içinde sırasıyla yüzde 22 ve yüzde 11 değer kazanması öngörülüyor.

JPMorgan’ın önerdiği diğer bir hisse senedi ise Dominos Pizza. Geçen yıl düşük performans gösteren bu hisse için bu yıl yüzde 8’lik bir artış beklentisi bulunuyor.

Bankanın hisse senedi listesinde yer alan diğer önerileri şunlar: CSX (CSX), PTC (PTC), Wynn Resorts (WYNN), Array Technologies (ARRY), CMS Energy (CMS), Bank of New York Mellon (BK), Charles Schwab (SCHW), Eli Lilly (LLY), Vertex Pharmaceuticals (VRTX), Air Products and Chemicals (APD), Constellium (CSTM), Match Group (MTCH), Arista Networks (ANET).

JPMorgan’ın analisti Marko Kolanovic ise hisse senetlerinde olası bir yön değişikliği ve düşüş ihtimaline dikkat çekti, jeopolitik risklere vurgu yaparak yatırımcıları uyardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir