Bağcılar’da sitedeki kedileri poşetle götüren kişi hakkında suç duyurusu

Bağcılar’da bir sitede beslenen onlarca kediden 5’i, 4 ay içerisinde kayboldu. Komşularından şüphelenen hayvanseverler, güvenlik kameralarından sitenin bahçesini takibe aldı. Son olarak 5 Nisan’da 5. kedi de kaybolunca sitenin kamera kayıtları tek tek incelendi.

Görüntülerde, evinde köpek de besleyen Engin M.’nin, sabah 07.00 sıralarında bir kediyi alıp aracının bagajına koyduğu görüldü. Komşuların iddiasına göre, Engin M., aylardır kedileri poşete koyup kaçırıyor. Site sakinlerinin ihbarı üzerine polis ekipleri gelirken, Engin M., kediyi götürdüğünü kabul etti.

“Ceza alması için elimizden geleni yapacağız”

Komşusu Engin M.’nin görüntülerinden sonra polis çağırdığını belirten Hayriye Orman, ‘Çok üzgünüm. Burada 12 yıldır yaşıyorum. Bunu bir komşumuzun yapması inanın bizi çok üzdü. Emine hanım şüphelendiği zaman ben hiç toz konduramadım. ‘Yapamaz’ dedim ama kamera kayıtlarını izleyince çok üzüldüm. Suç duyurusunda bulunduk, takibini yapacağız. Kişinin adli ve maddi ceza alması için elimizden geleni yapacağız. Kediyi arkadaşına sahiplendirdiğini söyledi. Bize yalan söyledi. ‘Belki o da sokağa atmıştır’ dedi. Bu yüzden sabaha kadar kediyi aradık. Bir kedi bulundu ama dört kediden haber yok. Biz daha önce de görüntü araştırması yapmıştık ama otoparkın içerisinden aldığı için göremedik. Bu görüntüde aleni şekilde kediyi alıyor. Dört ay içerisinde belli sürelerde kediler kayboluyor. Biz yakıştıramamıştık. Maalesef oldu” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir